Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 57 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 273396
Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder asu1 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

PDF Spausdinti Email

[sigplus] Critical error: Image gallery folder asu1 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

 

 

 

   Mokėmės Aleksandro Stulginskio universitete

 

Gruodžio 28 d. grupelė 8, I-III klasių mokinių vyko į ASU, dalyvauti edukacinėse veiklose. Pirmiausia, buvome supažindinti su ASU netrukus laukiančiomis reformomis, kuomet jau šių metų gruodžio mėnesio pabaigoje šis universitetas taps jungtinis su VDU. Studentė ir jau ASU darbuotoja Giedrė Giedraitytė labai patraukliai pristatė universiteto gyvenimo užkulisius, pamokančias situacijas iš studentiško gyvenimo.

Universitete dalyvavome šiose veiklose: klausėmės paskaitos „Slėpynės su mikroorganizmais“. Mikroskopo pagalba stebėjome pieno rūgščių bakterijų atsiradimą rūgstant pienui. Pagilinome žinias apie sudėtį, sužinojome kodėl jis atrodo baltas, kuo skiriasi pasterizacija nuo sterilizacijos bei kokį termiškai apdorotą pieną geriau gerti. Kilo minčių tiriamojo darbo temai. Veiklai vadovavo dėstytojas Aurimas Krasauskas. Aplankėme profesoriaus V. Ruokio mineralų muziejų, kuriame sukaupta daugybė mineralų. Aplankėme dirvožemio išteklių laboratoriją, kurioje sukaupta dirvožemio skerspjūvio pavyzdžių, kurie yra kaip mokomoji medžiaga studentams. Dėstytojo Rimanto Vaisvalavičiaus teiravomės, kokios būklės yra Lietuvos dirvožemiai, kaip įsigyjant sklypą su žeme neapsigauti ir neįsigyti nederlingos, nualintos, erozijos pažeistos žemės. Dirvotyros ir dirvožemio biologijos laboratorijoje dėstytojas mums pademonstravo kaip naudojant mineralus galima nustatyti medžiagų kietumą. Deja, bet etaloninės mineralų santykinio kietumo (Moso) skalės mokykloje neturime. Medžiagų kietumą nustatome nagu ar plienine dilde. Tad buvo įdomu iš arti pamatyti tai, ko mokomės iš vadovėlių. Lankėmės dirvožemio laboratorijoje, kurioje susipažinome kaip nustatomas dirvožemio pH ir spalva, naudojant etalonines skales. Galėjome praktiškai tai išbandyti.

Šiek tiek mes nusivylėme paskaita-praktiniu darbu „Gerkime švarų vandenį“ (dėstytoja Laima Česonienė). Tikėjomės praktinės veiklos, kurioje galėtume pasinaudodami universiteto galimybėmis, patobulinti savo praktinio darbo atlikimo įgūdžius, o buvome pakviesti dalyvauti žinių patikrinimo viktorinoje bei įvairios rūšies mineralinio vandens degustacijoje.

Ekskursija į ASU visiems buvo labai naudinga. Apžiūrėjome universiteto centrinius rūmus, pabuvojome laboratorijose, auditorijose, pabendravome su dėstytojais. Visa aplinka, į kurią patekome, motyvavo mokytis. Grįždami šnekučiavomės apie studijas, mokymosi kiekvieną dieną svarbą bei galimybę oriai gyventi Lietuvoje. Dėkojame gimnazijos direktoriui už suteiktą galimybę išvykti ir patobulinti savo žinias bei pasisemti naujų įspūdžių.

Agnė Rimkutė, I klasė

{gallery}asu1{/gallery}

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.