Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 62 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 280737
Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder armoska is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

PDF Spausdinti Email

[sigplus] Critical error: Image gallery folder armoska is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

 

Šiluvos gimnazijos mokinys respublikiniame

Jaunųjų bitininkų konkurse

 

 

      Šių metų rugsėjo 23-24 dienomis, Troškūnų Bernardinų vienuolyne, kuris yra Anykščių rajone, jau 7-ąjį kartą vyko Lietuvos jaunųjų bitininkų varžybos. Pirmą kartą jos vyko turėdamos savo išskirtinį pavadinimą - „Gintarinė Bitė“. Varžybose dalyvavo 13 vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių, kai kurie dalyviai negailėjo savo laiko ir važiavo net iš Klaipėdos, Vilkaviškio, Plungės. Renginyje dalyvavo ir Raseinių raj. Šiluvos gimnazijos 7 kl. mokinys Kristupas Armoška. Dalyvių amžius taip pat labai įvairus - nuo 11 metų iki 15-mečių dalyvių.

     Varžybų pirmąją dieną vaikams buvo vedamos pažintinės paskaitos apie : „Bičių šeimos morfologinius požymius“, „Bičių šeimos gyvenimo ir dauginimosi ypatumus“, „Bičių ligas ir kenkėjus“ bei buvo supažindinami su bitininkystės inventoriumi ir medingų augalų įvairove. Visos turiningos dienos metu vaikai buvo labai aktyvūs ir noriai dalyvavo paskaitose, kurios buvo užbaigtos pažintine kelione į Troškūnų girininkiją. Joje su šios girininkijos istorija, arboretumo parku bei laukinių gyvūnų muziejumi mielai vaikus supažindino girininkas Audrius Kusta. O vakaras baigėsi šilto laužo draugijoje.

      Antrąją dieną vyko atrankos varžybos, nuo ankstaus ryto vyko teorinių žinių patikrinimo testas. Po to prasidėjo įvairios praktinės užduotys, kurių metu reikėjo atpažinti ne tik medingus augalus, bet ir nustatyti medaus rūšį pagal augalus jį degustuojant, taisyklingai sudėlioti avilį vasaros laikotarpiui, priskirti bitininkystės inventorių konkrečiai darbų bityne grupei, kaip pavyzdžiui: avilio priežiūra, bičių motinėlių auginimas, ligų profilaktika, medaus paruošimas. Taip pat kiekvienas vaikas turėjo parodyti kaip sugeba įvielinti rėmelį bei kaip geba atpažinti mikroskopuotus bitės išorinius organus. Po įtemptų varžybų Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios kunigas Saulius Filipavičius tiek dalyvavusiems vaikams bei varžybų organizatoriams, tiek susirinkusiems tėveliams išsamiai papasakojo bažnyčios istoriją ir parodė jos relikvijas bei erdvėse esančius unikalius rūsius.

      Galiausiai suvedus varžybų rezultatus paaiškėjo trys kandidatai, kurie vyks į tarptautines bitininkų varžybas „IMYB 2018“, kurios vyks 2018 metų liepos 2-6 dienomis, Prancūzijoje. Kristupas Armoška, mūsų rajono jaunasis bitininkas, užėme 5-ąją vietą. Tikimės šis vaikinas, papildęs savo žinių ir įgūdžių bagažą kitais metais bus prizininkų gretose. Tad linkime jam sėkmės dalyvaujant kitų metų konkurse. Darykime mažus dalykus su didele meile!

Organizatoriai

 

{gallery}armoska{/gallery}

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.