Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 137 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 284453
Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder kiausiniai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

PDF Spausdinti Email

[sigplus] Critical error: Image gallery folder kiausiniai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

 

Popietė „Kiaušinių marginimo tradicijos ir papročiai“

 

      Lietuvių margučių raštai atėję dar iš tada, kai žmogus tikėjo gamta, kai simboliai pereidavo į audimo, drožinėjimo ir margučių raštus. Kaip žinote, žmogus matydamas jį supantį pasaulį visuomet siekia jį supaprastinti ir simboliais jį perteikti tam tikrame mene. Būtent todėl margučių raštuose galime pamatyti pačių įvairiausių simbolių (saulė, žalčiukai, vyras ir moteris, dangus ir t.t.). Šie ženklai daugelį metų buvo perteikiami lietuvių liaudies mene, taip pat ir margučiuose.

     Balandžio 4d. Renata Šauklienė ir Indrė Jagminienė suorganizavo popietę „Kiaušinių marginimo tradicijos ir papročiai“ 5-6 klasių mokiniams ir jų tėveliams. Popietės metu, dalyviai su susidomėjimu klausėsi Raseinių r. kultūros centro Šiluvos padalinio kultūrinių renginių organizatorės Birutės Greicienės pasakojimų apie kiaušinių marginimo istoriją, tradicijas ir marginimo būdus. Visi sužinojo, kaip senovėje buvo marginami kiaušiniai, diskutavo apie spalvas ir simbolius, vaizduojamus ant kiaušinių. Tada tirpdė bičių vašką, juo piešė ant kiaušinių simbolius ir merkė į pasirinktos spalvos dažus. Visi dirbo kruopščiai ir buvo labai susikaupę. Popietei pasibaigus, visi džiaugėsi savo įvairiaspalviais margučiais ir žadėjo Velykų šventei tokių kiaušinių primarginti namuose.

      Šis susitikimas tapo galimybe prisidėti prie jaunųjų mokinių tobulėjimo, kūrybiškumo lavinimo, tradicijų, papročių saugojimo ir puoselėjimo. Nuoširdžiai dėkojame 5-6 klasių tėveliams dalyvavusiems popietėje ir Birutei Greicienei už malonų bendravimą, pravestą edukacinį užsiėmimą ir suteiktas žinias.

 

5 –6 klasių vadovės R. Šauklienė ir I. Jagminienė

 

{gallery}kiausiniai{/gallery}

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.