Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   10 : 00 - 10 : 45

4)  11 : 05 - 11 : 50

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 74 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 255594
Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder knygnešiai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

PDF Spausdinti Email

[sigplus] Critical error: Image gallery folder knygnešiai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

 

Popietė „Sakmė apie knygnešį“


Knygnešystė – autentiškas mūsų tėvynės reiškinys, kuris vyko tik pas mus, Lietuvoje, kurio daugiau niekur pasaulyje neaptinkama. Būtent knygnešiai padėjo mums išlaikyti kalbą, raštą. Jie Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16 – oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena. Šiemet minime jo 170 – ąsias gimimo metines. Popietė „Sakmė apie knygnešį,“ vykusi Šiluvos gimnazijoje, ir buvo skirta visiems knygnešiams prisiminti, pagerbti.

         Popietės vedėjos Austėja ir Karolina papasakojo apie knygnešių veiklą, lietuviškos spaudos draudimo metus, apie tai, kaip knygnešius ir lietuviškų spaudinių platintojus bausdavo caro žandarai. Susidomėjimo sulaukė demonstruojamos skaidrės, kurios iliustravo gimnazisčių pasakojimą.

        Eilėraščius apie knygnešius deklamavo penktokės Beatričė,Viktorija, Kamilė, šeštokė Roberta, septintokės Erika, Juventa. Jų lūpose skambėjo:„Knygnešiai – tarsi dūšios be vietos -/ Eis per Lietuvą vargo keliais/ Arba - „Šitaip ėjo sermėgiai vyžočiai / Su pasaulio šviesa širdyje./“

        Popietėje dalyvavo ne tik gimnazijos mokiniai, bet ir Raseinių kultūros centro Šiluvoje atstovai.  Muzikiniais intarpais džiugino meno vadovas Saulius ir aštuntokė Agnė, aktoriai, vadovaujami Raseinių kultūros centro Šiluvoje specialistės kultūrai Birutės, vaidino ištrauką iš Kazimiero Čiplio Vijūno vaizdelio kaimui „Tėvynės auka“.

        Mes, popietės dalyviai ir organizatoriai, tikimės, jog, kalbėdami apie knygnešius, ne tik prisiminėme lietuviško žodžio kelią, bet į visų žiūrovų širdis įdėjome nors po mažą trupinėlį meilės savo gimtajai kalbai ir jos puoselėtojams.

Jaunoji žurnalistė Rasa Ambrozaitė, III kl.

 

 

{gallery}knygnešiai{/gallery}

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.