Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 10 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 291221
OLWEUS programos įgyvendinimas PDF Spausdinti Email

 

Olweus programa gimnazijoje

• 2013 m. pradėta įgyvendinta Olweus patyčių prevencinė programa.

 • Veiklos (priemonės), skirtos daugiausia suaugusiems (mokyklos personalas supažindinamas su programa):

• Sudarytas „Organizacinis programos koordinavimo komitetas“ (OPKK). Mokykloje organizuojami koordinacinio komiteto posėdžiai, kuriuose aptariami programos vykdymo uždaviniai, tikslai bei veikla.

Mokymosi ir supervizijų grupių (MSG) susirinkimai (kas antrą savaitę organizuojami pusantros valandos užsiėmimai ir jų metu aptariamos teorinės bei praktinės prevencinės priemonės).

• Kiekvieno mokyklos darbuotojo kompetencija – atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.

• Mokyklos aplinka pertvarkoma taip, kad mažėtų patyčių, gerėtų mokinių tarpusavio santykiai (organizuojamas mokykloje suaugusiųjų budėjimas, sudaromas budėjimo grafikas).

• Mokykloje yra susitarta dėl nepriimtino elgesio teisingų ir tvirtų ribų: vedamos klasės valandėlės, nustatytos mokyklos ir klasės elgesio taisyklės.

• Sukurtos ir pristatytos mokyklos bendruomenei, mokiniams bei jų tėvams “Nuobaudų kopėčios”.

• Vykdoma 3-10 klasių mokinių apklausa ir jos rezultatų pristatymas bendruomenei.

 

Olweus programos tęstinumas

       Baigėsi Olweus patyčių prevencijos programos įgyvendinimo laikas mūsų  mokykloje. Per šiuos, 18 programos vykdymo mokykloje mėnesius, mes visi turėjome tinkamą įrankį kovai su patyčiomis.

       Pasibaigus Olweus programai mes turime galimybę programos metu įgytas žinias ir įgūdžius  ir toliau taikyti. Tai galėsime padaryti pasirinkę toliau dalyvauti  Olweus programos tęstinume – Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemoje (OPKUS).

       Norint mokykloje tęsti Olweus programą, tam turėjo pritarti dauguma mokyklos personalo narių. Įvyko apklausa – slaptas balsavimas. Apklausoje dalyvavo 48 mokyklos darbuotojai. Už programos tęstinumą  pasisakė 46 darbuotojai, prieš – 2. Todėl buvo išsiųstas prašymas dalyvauti  OPKUS programoje. Tikimės, kad pateksime į mokyklų, galinčių dalyvauti šioje programoje, skaičių.

       Pratęsti programą paskatino taip pat ir tyrimų rezultatai. Lyginant 2013 ir 2015 metų apklausos rezultatus paaiškėjo, kad patyčių mastas mūsų mokykloje sumažėjo. Tai yra labai sveikintinas pasiekimas bei didelis visos mokyklos bendruomenės indėlis, tačiau atsipalaiduoti negalima. Atsipalaidavus arba atsisakius dalies Olweus veiklų, patyčių lygis gali grįžti į pradinę padėtį. Labai svarbu išlaikyti tai, kas buvo sukurta.

        Mokykloje dažniausios patyčių formos tarp visų mokinių išliko tos pačios. Tai žodinės patyčios – prasivardžiavimas. Vietos, kur dažniausiai patiriamos patyčios išlieka tos pačios: koridoriai, kiemas ir klasė, kai joje nėra mokytojo.

       Smurto ir patyčių mažinimas yra būtinas norint užtikrinti kokybišką ugdymą vaikams. Tai yra vienas iš mokyklos tikslų. Šioje srityje visa mokyklos bendruomenė  galime ir turime daug ką padaryti.

Programos koordinatorė Džiuljeta Lanzbergienė

 

 

OM
 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.