Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 70 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 273497
Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder tautiskumo is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Mename skaudžius Lietuvai įvykius PDF Spausdinti Email

[sigplus] Critical error: Image gallery folder tautiskumo is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Tautinio patriotiškumo pamoka „Misija Sibiras 2013“


          Vasario 12 d. mūsų mokyklą aplankė ekspedicijos „Misija Sibiras 2013“  dalyvė Kotryna Vilkaitė. Mūsų mokyklą ji pasirinko neatsitiktinai, nes ji yra mūsų žemietė. Šiluvoje gyveno jos proseneliai, yra jų kapai, sodyba. Viešnios labai artimi giminaičiai buvo ištremti į Komijos respubliką. Sibire yra gimusi ir Kotrynos mama. Jos senelės dėdė buvo generolas, 2009 metais pripažintas Lietuvos Respublikos Prezidentu, Jonas Žemaitis – Vytautas.

Net gyvendama Italijoje, Kotryna ženkliai prisideda prie Lietuvos istorijos puoselėjimo, atminimo, aktyviai dalyvauja Italijos lietuvių bendruomenės veikloje, padeda organizuoti Milano lituanistinės mokyklėlės-vaikų klubo „Pabiručiai“ veiką, įkūrė prezidento Jono Žemaičio – Vytauto fondą. Ji - viena iš organizatorių, rengiančių Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos bei Lietuvos prezidento J. Žemaičio 105 gimimo metinių minėjimo konferenciją: „Lietuvos Kovos už nepriklausomybę: ginkluotas antisovietinis pasipriešinimas ir Sibiro deportacijos“. Renginys įvyks Milane kovo 15 dieną.

           Mokiniams Kotryna priminė Lietuvos tremties laikotarpį. Pasakojo apie ekspediciją į Tiumenę, patirtus įspūdžius, sunkumus, nuveiktus darbus, įamžinant tremtinių atminimą, tvarkant tremtinių kapus. Tai buvo mūsų mokiniams naudinga  tautinio patriotiškumo pamoka, formuojanti teigiamą patriotiško ir pilietiško jaunimo įvaizdį visuomenėje, primenanti apie žuvusiuosius bei nukentėjusiuosius nuo vieno juodžiausių XX amžiaus Lietuvos istorijos puslapių.

                Palinkėjome Kotrynai geriausios kloties, kvietėme į mūsų mokyklą atvykti dažniau.


Kristina Beržinskienė

 

{gallery}tautiskumo{/gallery} 

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.