Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 59 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 273536
Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder fwddiktantas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Šiluviškiai rašė nacionalinį diktantą PDF Spausdinti Email

[sigplus] Critical error: Image gallery folder fwddiktantas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

„Yra kalba, kur žodis pasitinka ir palydi“ 

(Justinas Marcinkevičius)


       

         Toks užrašas klasės lentoje vasario 22 d. pasitiko Šiluvos vidurinės mokyklos mokinius, susirinkusius į didelę gimtosios kalbos šventę. Mes kaip ir visi šalies gimtosios kalbos mylėtojai 11 valandą rašėme nacionalinį diktantą. Mūsų mokykloje tokių buvo 30.  

        Renginio koordinatorė mokytoja O. Sinkevičienė priminė gražią kiekvieno lietuvio pareigą – globoti, turtinti ir gerbti gimtąją kalbą. Ji seniausia Europoje, o mums skambiausia ir mylimiausia, nes ją mums dovanojo mama. 

        Ir dėmesio – jau 11 valanda, prasideda... Klausėmės išraiškingo diktoriaus Marijaus Žiedo skaitomo teksto susipažinimui. Viskas gražu, įdomu, nuotaikinga. Netgi linksma: ,,ilgųjų balsių terorizmas, įvardžiuotinių būdvardžių spąstai, kablelių liūtis...“ Tikrai linksma ta rašytoja Giedra Radvilavičiūtė, sukūrusi „Skrydžio“ tekstą. 

        Pradedame rašyti. Linksmumas išgaravo – iš tikrųjų vieni spąstai ir liūtys. Ne vieną prakaitas išpylė, o dažnas ir rankas pradėjo purtyti – pavargo. Kur tas diktorius taip skuba? Galėtų lėčiau, kaip mūsų mokytojos... palaukti, sustoti. Deja, deja – diktantas NACIONALINIS!  

       Pagaliau šiaip taip baigėme. Suklusę, išraudę, bet keista – linksmi. Kad spėjome, kad galime. Ir kitąmet rašysim, būtinai!  

    Mokytoja surinkusi darbus priminė, kad Vilniaus knygų mugėje tądien skaitomas Donelaitis. O kuo mes prastesni? Milda Kuvikaitė deklamavo, o mes pritarėme, kaip ir kiek kiekvienas mokėjom.  

       Gera būti lietuviu! Tikrai saugo mus ir lydi gimtoji kalba.Andrius Šilva 10 klasė

 

{gallery}fwddiktantas{/gallery}

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.