Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 26 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 300994
Mokykla pražydo Tolerancijos žiedais PDF Spausdinti Email

Lapkričio 16-oji - Tarptautinė Tolerancijos diena su

 

TOLERANCIJOS GĖLIŲ žiedais!

 

 

                  Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais mūsų mokyklos mokiniai prisijungė prie Tolerancijos dienos paminėjimo, kurią jau vienuoliktus metus inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, bei dalyvavo iniciatyvoje kartu kurti Tolerancijos gėlę.


                  Kodėl buvo siūloma Tolerancijos dienos minėjimui  Gėlė? Gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia.  Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Gėlė gali būti simbolis, sujungiantis skirtingus žmones.
                Šioje iniciatyvoje dalyvauti nusprendėme keliais būdais: papuošti savo klasių duris Tolerancijos gėlėmis bei padaryti, sukurti po gėlę ir ją pristatyti.
Klasių valandėlių metu su klasių auklėtojomis aptarėme žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, analizavome tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius (iš Lietuvos ir pasaulio istorijos, iš kasdieninio gyvenimo, iš mokyklos gyvenimo) ir ėmėmės darbo. Puošėme klasių duris bei gaminome gėles, kurias mes, 4-12 kl. mokiniai, pristatėme lapkričio 15 d. ir jomis papuošėme mokyklos vestibiulį.
            Mokiniai šiais metais buvo gana aktyvūs ir kūrybingi. Klasių duris puošė net patys mažiausieji. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje. Tikimės, kad ilgai žydės ne tik Tolerancijos gėlės mokyklos koridoriuose, bet ir mūsų širdyse.

Agnė Želvytė,

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.