Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 35 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 300998
Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder apiesv_martynodien is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Platėja draugų ratas PDF Spausdinti Email

[sigplus] Critical error: Image gallery folder apiesv_martynodien is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Stebuklinga žibintų šviesa

            Šių metų lapkričio 11 dieną, Šiluvos vidurinėje mokykloje vyko Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų 1– 8 klasių mokinių renginys „Žibintų šventė“ šv. Martyno dienai paminėti. Renginio tikslas: ugdyti mokinių domėjimąsi vokiečių kalba ir skatinti jų norą mokytis šios kalbos, supažindinant juos su  šv. Martyno dienos  tradicijomis.
           Prieš 3 metus mūsų mokykla prisijungė prie Vilniaus Gėtės instituto vykdomo projekto “Vokiečių kalba su Hans Hase priešmokyklinėse grupėse”. Nuo 2011 m. mūsų mokykloje vokiečių kalbos mokosi priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, pirmos ir antros klasės mokiniai. Šv. Martyno dienos paminėjimas ir eisena miestelio gatvėmis tapo neatsiejama projekto dalimi.

            Jau treti metai švenčiama, populiarinant vokiečių kalbą. Šiluvos miestelis  yra įžymus visame pasaulyje, kaip katalikų ir piligrimų traukos centras, todėl buvo susieta religinė pakraipa su lietuvių ir vokiečių kalbomis. Vaikai buvo supažindinti su Vokietijoje ypač populiaria  šv. Martyno diena, jos tradicijomis ir papročiais, taip sudominant ir skatinant  mokytis vokiečių kalbos.
              Iš rajono bendrojo lavinimo mokyklų atvyko 99 mokiniai su mokytojais. Gausiausias būrys atvyko iš Šaltinio pagrindinės mokyklos, net 48 mokiniai ir 3 mokytojos, taip pat 12 mokinių ir mokytoja iš Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos,19 Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių ir dvi mokytojos, 4 mokiniai ir mokytoja iš Ariogalos gimnazijos. Šventėje dalyvavo mokyklos direktorius Rimas Puidokas, pavaduotoja ugdymui Virginija Paulauskienė, Šiluvos klebonas Erastas Murauskas, mokyklos mokytojai, mokiniai ir tėveliai, Šiluvos seniūnas Juozas Šlepas ir miestelio gyventojai.
              Renginio tikslas įgyvendintas, nes mokiniai labai noriai dalyvavo  ir teiravosi, ar ir kitais metais bus šis renginys. Visi išsinešė iš renginio dalelę gerumo, šilumos ir šviesos. Viena mokytoja , atsisveikindama pasakė: “Buvo labai gražus ir dvasingas renginys”. Tai geriausia padėka ir paskatinimas tęsti Šiluvoje šv. Martyno dienos paminėjimo tradiciją.


Šiluvos vidurinės mokyklos
vokiečių kalbos mokytoja metodininkė
Janina Nyderienė

{gallery}apiesv_martynodien{/gallery}

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.