Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 64 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 273513
Tradiciniai renginiai PDF Spausdinti Email

Paminėjome Vasario 16-ąją

„Lietuva - akmuo prie slenksčio seno

Ir lietaus lašelis debesy.

Lietuva – ugnis, kurią kūrenam

Ir kurioj sudegsime visi“

      Šiais žodžiais prasidėjo pamoka, skirta Vasario 16-ajai, į kurią susirinko visa mūsų mokyklos bendruomenė. Šios reikšmingos datos istoriją mums priminė dešimtokai: „ ...Prievarta prijungta prie carinės Rusijos lietuvių tauta išgyveno sunkų laikmetį: 40 metų lietuviško rašto draudimo ir persekiojimo, savo tautos kalbą puoselėjusių, saugojusių ir skleidusių lietuvių tremtys bei mirtys, slaptos lietuviškos mokyklos, žiauriai numalšinti sukilimai – ilgas ir sunkus mūsų tautos  kelias. Tačiau viltis atgauti Nepriklausomybę niekada nebuvo išblėsusi mūsų protėvių širdyse... Ir 1918 m. vasario 16-ąją išaušo ta diena, nuo kurios atvertėme naują savo tautos knygos  puslapį, kuriame pirmąjį įrašą padarė Lietuvos Tarybos nariai, vadovaujami J. Basanavičiaus, pasirašydami Nepriklausomybės aktą...“.

      „Tai suskamba gražios mūs gimtinės dainos/ Ir ilgai jų aidas skamba ausyse...“- tokiais žodžiais buvo pristatyti mūsų dainorėliai. Bendras pradinių klasių mokinukų choras padainavo daineles apie savo gimtąjį kraštą. Mažieji buvo pasipuošę mūsų trispalvės spalvomis (jie visas tris dienas rengėsi ir puošėsi: pirmadienį skyrė geltonai, antradienį - žaliai, o trečiadienį –raudonai).

     Po dainų savo vėliavas  pristatė 5-10 klasių atstovai. Šiuos piešinius-vėliavas piešėme klasių valandėlių metu, susiskirstę į tris grupes. Kiekviena vėliavos spalva privalėjo atspindėti mūsų supratimą ir mintis apie gimtąjį kraštą, jo istoriją bei ateitį, žinoma, negalėjome pamiršti ir simbolinių vėliavos spalvų reikšmių.  Klasės turėjo apgalvoti, kaip ir kuo originaliau pristatyti savo trispalvę. Pristatymai buvo gana įvairūs: vieni deklamavo, kiti pasakojo, treti pateikė savo idėjų interpretacijas. Vėliau šias vėliavas sukabinome ant langų, kad visi atidžiau galėtų apžiūrėti mūsų darbus.

     Tarp klasių pasirodymų buvo surengta apklausa, kurioje dalyvavo visi mokyklos bendruomenės nariai. Buvo pateikta įvairių klausimų apie mūsų mokyklą, jos mokinius, mūsų miestelį ir jo apylinkes, mūsų gimtąją šalį ir ją garsinančius žmones. Visi stengėsi atsakyti, net mažieji pirmokėliai choru šaukė, jog jie - lietuviai, o ne afrikiečiai. Nors į daug klausimų atsakėme, bet ne visus pavyko įveikti. Ar žinojote, jog Šiluvos apylinkę sudaro net 77 kaimai ir 3 miesteliai? Kad 7 klasėje mokosi daugiausia pirmūnų? Kuo mokyklai svarbi šių metų sausio 4 diena? Jei ne,  dabar žinosite.

     Kiekviena pamoka turi pradžią ir pabaigą. Mokyklos koridoriais nuskambėjus mūsų mokyklos himnui, baigėsi ir ši, skirta svarbiam mūsų Tėvynės istorijos puslapio įrašui, pamoka. Manau, kad kiekvienas išsinešėme namo po dalelę žinių, gilesnio supratimo, šilumos ir pagarbos jausmo savo Tėvynei, jos istorijai. Juk mes kiekvienas turime ne tik kažko tikėtis ir reikalauti iš Lietuvos, bet ir jaustis už ją, jos istoriją atsakingi. Todėl, kad ji mūsų, todėl, kad mes – lietuviai.

Naglis Užumeckas, Mokyklos prezidentas.

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.