Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 65 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 273520
Kalėdinis karnavalas PDF Spausdinti Email

„Laikui nepavaldi pasaka“

      Gruodžio pradžioje 7 -11 klasių mokiniai buvo supažindinti su Mokinių tarybos organizuojamo Kalėdinio renginio ,,Laikui nepavaldi pasaka“ sąlygomis, išsitraukė užduotis ir kibo į darbą. Siekdami glaudesnio bendradarbiavimo, į šią veiklą pakvietėme įsitraukti Žaiginio P.Šivickio pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokinius. Mūsų artimiausieji kaimynai nuoširdžiai priėmė pasiūlymą.
      Labai greit prabėgo laikas, ir jau gruodžio 28 dienos vakarą mokyklos aktų salėje šurmuliavo mokiniai, jų tėveliai, mokytojai bei svečiai. Vakarą vedė karalaitė Kristina su savo mažuoju draugu Kristupu ir burtininkas Naglis. Į Mokinių tarybos organizuojamą renginį atvyko ir garbinga komisija. Išmintingoji Žiniuonė pažadėjo būti objektyvi ir aklai laikytis visų Konstitucijos straipsnių. Prezidentė su savo padėjėju Virgučiu perskaitė sveikinimą ir pasidžiaugė susirinkusių dalyvių gausa. Karalius Žygimantas Augustas puikavosi spindinčiais apdarais ir didžiavosi parvežta popierine gulbe savo išrinktajai. Barbora Radvilaitė žavėjo elegancija ir iškalbingumu. O komisijos pirmininkas Kalėdų Senelis tiesiog tirpte tirpo nuo linksmumo, juo užkrėsdamas visus dalyvius.
      Pirmieji scenoje pasirodė pirmykščiai žmonės (8 kl.), kurie  norėjo urmu savo visus tris princus apvesdinti. Tačiau vienam iš jų (ne)pasisekė, nes teko vesti Varlę karalienę. Į Renesanso laikotarpį (7 kl.) mus nukėlė garbingasis riteris Batuotas katinas, kuris negailėjo nei iškalbos, nei jėgų kovodamas už savo šeimininko laimę. Anglijos dvare karalienės Viktorijos valdymo laikais (11kl.) gyveno 7 žali nykštukai, kurie buvo ištikimi Snieguolės draugai ir pagalbininkai. Jei ne jie, tai Snieguolė dar ir dabar miegotų, nes Princas, pasirodo, buvo naivus ir  baisus savimyla. Gėlių vaikai (9kl.) mus perkėlė jau į XX amžių. Labai labai žalias Šrekas norėjo išsirinkti sau žmoną. Jam pagelbėti sutiko ištikimasis draugelis Asilas ir pažinčių laidos ,,Kitas“ vedėja. Karučiais buvo vežamos įspūdingos spalvotųjų ševeliūrų savininkės, tačiau jos žaliojo svajonių jaunikio nesužavėjo. Jam reikėjo tik tos vienintelės – Fionos. Mūsų ateitis, 2212 metai – tai laikas, kai valdo Trys broliai paršiukai (10kl.), o žmonės, Bremeno muzikantai, įkalinti miške. Paršiukai drąsūs, stiprūs, vikrūs, kimba į atlapus net pačiam Vilkui, kuris vis neranda ramybės iš sielvarto, nes materialistė Lapė jį paliko. Broliai neeilinių gebėjimų: vienas – šaškių čempionas, kitas – kiaulė voras, o trečias – paršinatorius. Kadangi kova nelygi, žinoma, pralaimi Vilkas. Paskutiniai pasirodė Šiaurės Amerikos indėnės ir indėniukas (svečiai iš Žaiginio P.Šivickio pagrindinės mokyklos), kurie keliavo po plačiąją pasakų šalį. Kartu su svečiais aplankėme „Miegančiosios gražuolės“, ,,Raudonkepuraitės“, ,,Pelenės“, „Ozo šalies burtininko“, „Coliukės“ pasakas. Šis pasirodymas labai sužavėjo Kalėdų senelį, tirpdė jo širdį, nes linksmosios indėnės ne tik keliavo, bet ir šoko, dainavo.
      Pasitarusi Garbingoji komisija nutarė, jog visos pasakos pateiktos išradingai, gražiai, įdomiai ir vertos prizų. Tačiau linksmiausi ir labiausiai atitinkantys laikmetį Trijų paršiukų, Šreko bei Snieguolės ir 7 nykštukų pasirodymai. Kalėdų Senelis nebūtų Kalėdų seneliu, jei ką nors nuliūdintų, todėl visiems dalyviams iš savo pilnutėlio dovanų maišo traukė dovanas. Komisija gyrė, dalyviai džiaugėsi, žiūrovai plojo. Tą vakarą mokyklos aktų salėje skambėjo nuoširdus susirinkusiųjų juokas, ir tvyrojo jauki atmosfera.
      A. de Sent Egziuperi yra pasakęs: „Yra tik viena tikra vertybė – tai žmogaus ryšys su žmogumi“. Manau, kad  šis Kalėdinis vakaras mums, Šiluvos vidurinės mokyklos bendruomenės nariams, patvirtino, kad tą gražų ryšį  mes vertiname. Tik, įsisukę į kasdienybės verpetą, neišbarstykime jo.

Regina Užumeckienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.