Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   10 : 00 - 10 : 45

4)  11 : 05 - 11 : 50

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 52 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 245782
PDF Spausdinti Email

 

Rajoninė istorijos olimpiada

 

Sveikiname AUSTĖJĄ MAŽEIKAITĘ II kl. mokinę Raseinių r. bendro ugdymo mokyklų 10-12 klasių istorijos olimpiadoje užėmusią I VIETĄ.

 

 

mokytoja Vanda Strakšienė

 

 
PDF Spausdinti Email

 

Geriausi geografai Šiluvos gimnazijoje

2017-2018 m.m.

 

      2018-02-12 išsiaiškinome, kas geriausiai mokykloje išmano geografiją ir kas atstovaus gimnazijai rajoninėje geografijos olimpiadoje. Mokykliniame olimpiados ture nugalėjo Airidas Kundrotas (II kl.), antra liko Samanta Dabžanskytė (IV kl.), o trečias - II kl. mokinys Matas Baltrušaitis.

Skaityti daugiau...
 
PDF Spausdinti Email

 

Sniego diena

 

Šiluvos gimnazijos jaunieji šauliai minėjo Sniego dieną. Linksmos estafetės, puikus oras ir šaunus būrys tapo puikiu deriniu paįvairinti dieną.

 

 
PDF Spausdinti Email

 

Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai Lietuvai“

 

     Meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos 100 – mečiui, sukvietė nemažą būrį poezijos mylėtojų. Mokiniai skaitė Just. Marcinkevičiaus, J.Degutytės, S.Gedos, V.V.Lansbergio ir kitų autorių kūrinius.

     5-6 kl. grupėje geriausiai sekėsi K.Klijūnaitei, L.Baltrušaičiui, V.Naikutei ir R.Mitkevičiūtei.

     I- II kl. grupėje geriausiai pasirodė A.Kundrotas, K.Dubinskaitė ir J.Navickaitė.

     Publikos simpatijas pelnė I kl. mokinė K.Dubinskaitė.

     Lietuvių kalbos mokytojos dėkoja visiems, dalyvavusiems šventėje.

 

 
PDF Spausdinti Email

 

Dėmesio !

 

Š. m. vasario 10 d. 10.00 val. Šiluvos gimnazijoje organizuojame krepšinio dienos šventę,

skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

 

Vyks krepšinio 3x3 varžybos, snaiperio konkursas, baudų metimo ir metimo nuo aikštelės vidurio rungtys.

 

Krepšinio 3x3 dalyvių grupės:

• 15-20 m.

• 20-30 m.

• 30 m. ir vyresni

• Šeimų komandos (du šeimos nariai ir draugas (-ė))

 

Nugalėtojai bus apdovanojami taurėmis, medaliais ir diplomais.

 

Dalyvių registracija vyks vasario 10 d. nuo 9.30 – 10.00val.

 
PDF Spausdinti Email

 

Integruota istorijos ir geografijos pamoka

 

        Sausio 30 dieną, 6 klasei vyko integruota istorijos - geografijos pamoka, tema “Didieji geografiniai atradimai”. Pamokos tikslas - išanalizuoti Didžiųjų geografinių atradimų reikšmę žmonijai nuo XVa. iki šių dienų.

          Mokiniai, susipažinę su pamokos tikslu, uždaviniais ir išklausę mokytojų aiškinimo, uoliai kibo į darbus: dirbdami porose, braižė kelionių maršrutus, mokėsi naujų sąvokų, lavino darbo su įvairiais šaltiniais įgūdžius. O pamokos gale pasitikrino žinias ir įsivertino.

        Darbas vijo darbą, netruko prabėgti ir visa pamoka. Per vieną pamoką šeštokai įgijo ir istorinių, ir geografinių žinių apie didžiąsias keliones. Atskiri mokomieji dalykai suteikia mokiniams daug teorinių ir praktinių žinių, bet kai per vieną pamoką jungiami keli skirtingi dalykai, tuomet gali pamatyti ypatingą mokinių susidomėjimą ir suvokimą, kaip jungti teorines žinias į visumą, taikyti jas praktikoje.


Renata Šauklienė, istorijos mokytoja

Albinas Enčerys, geografijos mokytojas

 

 
PDF Spausdinti Email

 

Sausio 13-osios minėjimas gimnazijoje

 

     Sausio 12 d. Šiluvos gimnazijos bendruomenė prisijungė prie kasmetinės visuotinės pilietinės iniciatyvos – akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ši akcija skirta prisiminti ir visuotinai paminėti prieš 27 metus laisvės troškimo suvienytų Lietuvos žmonių taikią kovą už atsikūrusios valstybės nepriklausomybę bei atsilaikymą prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, kurie bandė karine jėga įvykdyti perversmą.

     8.00 valandą gimnazijoje buvo užgesinta šviesa ir visuose languose dešimčiai minučių uždegtos žvakutės, simbolizuojančios atmintį, šviesą ir susikaupimą.

     Pirmos pamokos metu klasėse mokiniai ir mokytojai tylos minute pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Mokytojai papasakojo apie lemtinguosius Sausio 13-osios nakties įvykius, žiūrėjo istorinę - dokumentinę medžiagą, filmus ir kvietė neužmiršti kam esame skolingi už iškovotą laisvę. Gimnazijos bibliotekos darbuotojos parengė parodą, skirtą laisvės gynėjams atminti.

      Visa šią dieną gimnazijoje buvo laikomasi rimties ir susikaupimo.

 

Istorijos mokytojos V. Strakšienė ir R. Šauklienė

 
PDF Spausdinti Email

 

 Mokinių tarybos renginys „Esi, kas esi...“

 

     Sausio 12-13 dienomis Šiluvos gimnazijoje vyko renginys ,,Esi, kas esi...“ , kurį organizavo Mokinių taryba. Į svečius atvyko mūsų bendraminčiai iš Betygalos Maironio gimnazijos, Girkalnio pagrindinės mokyklos ir Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro. Jie kartu su mūsų gimnazijos mokiniais (iš viso buvo 48) dalyvavo įvairiose veiklose bei bandė atsakyti į organizatorių užduotus klausimus – kas aš esu, ką aš galiu, kuo galiu nustebinti save ir kitus?

     Veikla buvo vykdoma 3 etapais. Pradžioje dalyviai buvo suskirstyti į 6 grupes, paskirti grupių vadovai. Grupėse mokiniai žaidė susipažinimo žaidimus, ruošė grupės pristatymą, kūrė plakatus.

     Po grupių prisistatymų visi įsisuko į 6 stotelių veiklų ratą ,,Einant į save“, kur mokiniams teko atlikti įvairiausias užduotis ir atrasti save įvairiose srityse. Rate buvo tokie taškai: ,,Ne tik klausyk, bet ir išgirsk“, ,,Mąstymo vingrybės“, ,,Kažkas...“, ,,... grožis, sveikata“, ,,Kas maiše?“, ,,Ar gali?“. Po 4 valandų įvairios veiklos grupės pristatė dainų, šokių ir vaidinimų pasirodymus savo draugams. Šie visų pasirodymai buvo įdomūs ir linksmi. Grupės vaidino įvairių Lietuvos istorinių įvykių akimirkas ir interpretavo jas, dainavo lietuviškas dainas bei pristatė pagal skirtingų žanrų muziką mini šokius. Laikas neprailgo. Žavėjomės vieni kitų humoru ir sugebėjimu rimtas istorines temas pristatyti linksmai ir žaismingai. Matėme Lietuvos krikšto akimirkas, Mindaugo karūnavimą, Napoleono žygį per Lietuvą, Baltijos kelią, Žalgirio mūšį bei tai, kaip pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos vardas. Veiklų rato pasirodymus užbaigė bendras visų dalyvių šokis.

Skaityti daugiau...
 
PDF Spausdinti Email

 

Laukėme Šventų Kalėdų

 

      Kaip šias šventes sutiko mūsų, Šiluvos gimnazijos, 1- 4 klasių mokiniai?

     Šiais metais, kaip ir ankstesniais, gimnazijos erdvėse puikavosi eglutės - Šventų Kalėdų simbolis. Jos buvo neįprastos, sukurtos iš antrinių žaliavų. Konstravo, klijavo pradinių klasių mokiniai savarankiškai ar padedami tėvelių. Eglutės sužavėjo originalumu, kūrybiškumu, tvarkingumu.

     Kiekviena klasė pasirinko šventinį renginį organizuoti neįprastai.1,4 klasių mokiniai nepabūgo ilgos kelionės, jie vyko į Klaipėdą, Smiltynę, į kalėdinį delfinų pasirodymą. Išvykos metu aplankė ir Jūrų muziejų. Parvyko su gražiausiais prisiminimais. Antrokai aplankė Kelmės Krašto muziejų, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kalėdų papročiai, tradicijos“, praplėtė etnokultūros žinias.Trečios klasės mokiniai Kalėdų senelio laukė gimnazijoje. Inscenizavo pasaką „Nykštukė ieško vasaros“, šoko, dainavo.

      Šie renginiai ir veiklos padovanojo mokiniams gražius įspūdžius, gerą nuotaiką bei prisiminimus.

 

Zita Baltrušaitienė, 3 klasės mokytoja

 
PDF Spausdinti Email

 

„Knygų Kalėdų“ dovana Šiluvos gimnazijai

 

     Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2017 metų pabaigoje paskelbė akciją „Knygų Kalėdos“ ir pakvietė Lietuvos žmones dovanoti knygas savo bibliotekoms.

    Pasibaigus akcijai, Šiluvos gimnazijos biblioteka pasipildė 35 naujomis ir gražiomis knygomis. Džiaugiasi mokiniai ir mokytojai naujais leidiniais ir dėkoja UAB „Autex“ direktoriui Andriui Brazui (Vilnius), mūsų gimnazijos pavaduotojai Virginijai Paulauskienei, mokytojai Rasai Norkienei, Vandai Strakšienei, mokiniams: R.Mitkevičiūtei, V.Stasaitytei, E.Kazlauskui, D.Burinskui, E.Stugytei, L.Baltrušaičiui, K.Tijūnaitytei, K.Stankutei, N.Stasaičiui, N.Pikšrytei, L.Šaukliui, A.Račaitei, M.Kalvaičiui.Visiems rėmėjams dar kartą tariame ačiū.

 

Šiluvos gimnazijos bibliotekininkės

 
PDF Spausdinti Email

 

Vaikų šokių festivalis „Dubysos juosta 2017“,

skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui

paminėti

 

     Šių metų gruodžio 8d. į Raseinių Šaltinio progimnaziją susirinko 160 1-5 klasių mokinių šokėjų. Festivalio metu kolektyvai parodė įvairius šokius ir šokių kompozicijas. Festivalis yra tradicinis ir vyksta kas dveji metai. Tokiu būdu organizatoriai nori paskatinti mokinius domėtis šokiu, mokytis ritmiškumo, gražios laikysenos, artistiškumo, estetikos. Visus dalyvius pasveikino Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Valdonė Balčaitienė.

     Festivalyje savo šokius demonstravo 10 vaikų šokių grupių iš Raseinių miesto ir rajono mokyklų: Šaltinio progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Versmė“ jaunučių ir jaunių grupės, vadovas R. Turčinskas, Šiluvos gimnazijos mokinių šokių grupė, vadovė N. Šlopšnienė, šokių studijos „Svajonė“ šokėjai, vadovė L. Balserienė, šokių klubo „Vilnis“ jaunučių grupė, vadovė N. Tokariava-Linė, V. Petkaus pagrindinės mokyklos jaunių šokių grupė, vadovas R. Turčinskas ir mergaičių šokių grupė, vadovė G. Šimkevičienė, Meno mokyklos kolektyvas „Nuotaikėlė“, vadovė A. Jukilaitienė.

     Pasibaigus festivaliui šokėjai savo sugebėjimus demonstravo surengtoje diskotekoje. Visi šokių kolektyvai festivalio „Dubysos juosta 2017“ buvo apdovanoti Raseinių Šaltinio progimnazijos padėkos raštais ir saldžiais prizais.

 

 
PDF Spausdinti Email

 

Chemijos mokėmės: fabrike, Ariogalos gimnazijoje

ir gamybinėje vaistinėje

 

     Gruodžio 13 d. būrelis gimnazijos mokinių išvyko mokytis chemijos už mokyklos ribų. 9 ryto, sutartu laiku, nuvykome į Ariogaloje esantį UAB fabriką „Camira“. Fabriko veikla labai susijusi su chemija: iš plastiko granulių (polieteno ir polipropileno), prieš tai jas nudažę ir impregnavę įvairiomis cheminėmis medžiagomis, gaminami siūlai. Nemačius, sunku būtų įsivaizduoti, kaip maži plastiko gabalėliai virsta voratinklio plonumo gijomis, kurios po 72 suverpiamos į tvirtą siūlą. Iš siūlų, triukšmingai dirbančiomis staklėmis, audžiami margaspalviai audiniai, kurie gretimame ceche virsta traktorių, automobilių, oro uostų sėdynių apmušalais. Audinių pavyzdėliai platinami po visą pasaulį, tad pamatėme, kaip jie yra pagaminami. Mokiniai iš arti stebėjo įvairių specialybių žmonių atliekamus darbus, kurie pasirodė sunkūs, dažnai monotoniški ir reikalaujantys didžiulės ištvermės ir kantrybės. Netgi pats ekskursijos vadovas ragino mokinius mokykloje stropiai mokytis, kad ateityje netektų taip sunkiai dirbti.

     Po to vykome į Ariogalos gimnaziją. Su čia besimokančiais 8, I-II gimnazijos klasių mokiniais dalyvavome chemijos projekte „Nuo reakcijos lygtie prie bandymo“. Darbus mokiniai atliko porose taip, kad Šiluvos gimnazijos mokiniai bendradarbiavo su Ariogalos gimnazijos mokiniais. Mokiniai netruko susipažinti, greitai rado bendrą kalbą, nes jų laukė įdomi užduotis- išsluoksniuoti spalvotus saldžius tirpalus taip, kad sluoksniai tarpusavyje nesusimaišytų. Užduočiai skirtas laikas prabėjo labai greitai, tad padarėme išvadą, kad sekantį kartą, projektas galėtų vykti netgi 2-3 pamokas. Kitas pažintinis objektas buvo Raseinių gamybinė vaistinė. Vaistinė direktorius Arvydas Šneideris aprodė gamybines patalpas, papasakojo farmacijos pramonėje pasitaikančių subtilybių, atskleidė liūdną Lietuvos gamybinių vaistinių situaciją. Iš arti stebėjome vaistinių tirpalų gamybą, matėme daug akiai pažįstamų cheminių indų, kurių turime ir chemijos kabinete: grūstuvę su grūstuvėliu, piltuvą, biuretę, įvairių kolbų ir t. t. Mums parodė netgi seifus, kur laikomos ypatingai kenksmingos medžiagos!

     Edukacinė išvyka mokiniams padėjo susipažinti su chemijos taikymu realiame gyvenime, gamybiniuose procesuose, kur sukuriami mus supantys produktai.

 

Chemijos mokytoja Žaneta Kalėjutė

 

 
PDF Spausdinti Email

 

Jaunųjų šaulių žygis

 

     Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui Šiluvos gimnazijos jaunieji šauliai leidosi į žygį, norėdami geriau pažinti mus supančias apylinkes.

     Lankėmės Sukilėlių kapinėse, Akstinuose esančiame memoriale. Pagerbėme žuvusius už Lietuvos laisvę, prisiminėme kokia mums yra svarbi nepriklausomybė.

     Puikiai praleidome laiką ir praturtinome žinias.

 

 
PDF Spausdinti Email

 

Išvyka į Lietuvos Respublikos seimą

 

     Gruodžio 5 dieną vyko seimo narės Vidos Ačienės organizuota išvyka į Lietuvos Respublikos seimą. Išvykoje – ekskursijoje dalyvavo visi istorijos žinių konkurso „100 kausimų ir 100 atsakymų apie Lietuvą" dalyviai su savo mokytojais. Aplankėme Lietuvos Respublikos seimą, kuriame ekskursiją vedė seimo narės padėjėjas Aivaras Skrebiškis, stebėjome seimo posėdį, susitikome ir su Vida Ačiene. Aplankėme popiežiaus Jono Pauliaus aulą , nuolatos veikiančią meninių paveikslų parodą, Kovo 11 – osios salę. Įdomiausia visiems buvo stebėti Seimo posėdį.

     Po kelių valandų išvykome apžiūrėti sostinės, jau pasipuošusios šventėms. Pasigrožėjome gražiausa Europoje Vilniaus eglute, pakilome į televizijos bokštą pasigerėti sostinės vaizdais. Austėja, Benas, Ignotas, Airidas ir istorijos mokytoja Vanda Strakšienė liko sužavėti tokios nuotaikingos ir informatyvios kelionės ir nuostabių mūsų tėvynės vaizdų.

 

IIg mokinė Austėja Mažeikaitė

 

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910Sekantisir »

Puslapis 3 iš 22


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.